Modern Mutfaklar İçin 5 Tavsiye

Mutfağınızda modern bir hava yakalamanın yanı sıra kullanış bir alan da yaratacak olan 5 tavsiye;

1- Mutfağınızda özellikle taneli yiyecekler için açık raflar oluşturun ve bu taneli yiyecekleri hacim durumuna göre büyükten küçüğe şeffaf cam kavanozlarda muhafaza edin. Hem kullanımı kolay hem de son zamanların en popüler kullanımına dahil olun.

2- Mutfağınızda kontrast renklere yer verin. Örneğin eskiden siyah renkler mutfak için pek de rağbet görmezken şimdi yoğun siyah bir zemin üzerine biraz beyaz dokunuşlar ile muhteşem ötesi mutfaklar yaratabilirsiniz. Aynı şey sıcak ahşap ile kontrast oluşturan beyaz / gümüş renkler için de geçerli. Sıcak ve soğuk renkleri bir arada kullanmaya açık olun.

3- Belki de mutfağınız en çok zaman geçirdiğiniz ve ailenin daha çok bir arada olduğu sıcak bir yuvadır. Neden mutfağa rahat içerisine gömülmelik bir kanepe ya da rahat bohem bir sandalye koymayalım ki? Mutfakta illa yemek masası olmak zorunda değil. Kalıpların dışına çıkın.

4- Mutfakta biraz bitki bulundurmak oldukça rahatlatıcı, üstelik bazı inanışlara göre de bereket getiren bir davranış. Bunu denemek isteyebilirsiniz. Bizim önerimiz ise sıcaktan ve nemden çok da etkilenmeyecek olan kaktüs ailesi.

5- Mutfak dizaynında en önemli olan şey alan. Ne kadar geniş ve kullanışlı bir alanınız olursa mutfakta geçirdiğiniz zamandan o kadar keyif alacaksınız. Geniş alandan kastımız aslında büyük rakamlar değil, elinizdeki mevcut metrekare ile nasıl bir mutfak tasarladığınızdır. Bu konuda ise İEG Mimarlık olarak yanınızda olduğumuzu unutmayın.

admin

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir