İEG Mimarlık Mag Dergisi Ocak Sayısı Röportajı

1. Ethem Bey Öncelikle Sizi ve Firmanızı Tanıyabilir Miyiz?

Çorum doğumluyum, ortaokul ve liseyi Çorumda tamamladıktan sonra üniversite için İstanbul’a gittim ve İEG Mimarlık serüveni orada başladı. Üniversiteye henüz yeni başladığım yıllarda 1. Sınıfın ilk dersinden itibaren İEG Mimarlığın hayali ile içim kıpır kıpırdı. Üniversite bittikten sonra başladığım çalışma hayatında Doğuş Holding,Rönensans Holding gibi büyük firmalar da çalışarak hem önemli projelerde yer aldım hemde kendimi yetiştirme fırsatı buldum. Daha sonra Mart 2019 da İEG Mimarlığın temellerini attım. İlk etapta küçük tadilatlar yaparak başladığımız bu süreç Türkiye’nin birçok yerinde ofis, eczane, konut, mağaza, dükkan, showroom, doktor muayenesi, otel, villa projesi vb. gibi projelerde tasarım, uygulama ve danışmanlık hizmeti vererek büyümeye devam etti. İstanbul’da kurmuş olduğumuz firmamızın bir şubesi de şu an Ankara Beytepe’de bulunmaktadır.

2. Bu Zamana Kadar Hizmet Verdiğiniz Projelerden Bahseder Misiniz?

Kurulduğumuz günden bu yana toplamda 82 başarılı projeye imza attık.  7 tane de henüz devam etmekte olan projemiz bulunmaktadır.İlk etapta kurulduğumuz günlerde küçük daire tadilatları ile başladık, ve sonrasında işlerimiz büyüyerek anahtar teslim villalar, toplu konutlar,seramik-mermer cephe işleri ve otel işleri gibi projelerle büyüyerek devam etti. Büyük küçük demeden her noktada mimari uygulama ve tasarım hizmeti vermeye devam ediyoruz. Ayrıca yakın zamanda bünyemize kattığımız mobilya ve mermer atölyelerimiz ile emin adımlarla büyümeye devam ediyoruz. Bu noktada da İEG Design adı altında hem ev dekorasyon ürünleri hem de iç mimarlık ve mobilya tasarımı hizmetleri verdiğimizi belirtmek isterim.

3. Kısa Sürede Bu Kadar Fazla  Projeye İmza Atmışsınız, Başarınızın

Sırrını ve Sektörünüzde Sizi Farklı Kılan Unsurları Anlatır Mısınız? 

Kısa sürede böyle başarılı projelere imza atmamızın tek bir sebebi İEG Mimarlığın felsefesi olan

GÜVEN+KALİTE+ZAMANINDA TESLİMAT 

Son zamanlarda sektörümüzde yaşanan en büyük kriz güven krizidir. İnsanlarımızın evleri için yaptıracağı tadilatların çoğu zaman hüsran ile sonuçlanmasıdır. Başta yapılan anlaşma ile sonrasın da iş tesliminde yaşanan olumsuzluklar birbirini tutmamaktadır. Bu yüzden biz İEG Mimarlık ailesi olarak bu sorunun bilincinde olarak Güven ilkesini ön plana koyduk ve önce istekleri dinledik ve ardından sözlerimizi en kısa sürede yerine getirdik. Bu da bize olan güveni güçlendirdi ve dolayısıyla adımızın kısa sürede yayılmasını sağladı. Tadilat ya da mimarlık hizmeti almak isteyen kişilerin en büyük sıkıntısı ustalar ile yaşadığı zaman, kalite, temizlik ve güler yüzlülük olmuştur. Biz bütün bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için her işi yazılı bir sözleşme ile belirledikten sonra hizmet vermeye başladık. Zamanında teslimat kusursuz işçilik ile birleşince oluşan güven ortamı bizleri İEG Mimarlık ailesi olarak büyütmeye ve marka haline getirmeye vesile olmuştur.

4. Müşteriler ile çalışma yolunuz ve prensipleriniz nelerdir?  

müşterilerimizin yaptırmak istedikleri tadilat, proje veya uygulama hakkında uygun not ve analizleri hazırlıyoruz. İEG Mimarlık ekibi olarak yaptığımız bu analizler sonucuna göre müşterimize 3 boyutlu çizimlerimiz ile birlikte, yapılacak tüm işleri tek tek kendisine yazılı bir şekilde gösterip onaylatıyoruz ardından sözleşme aşamasına geçiyoruz. İşe başladığımız günden itibaren yapılan işler hakkında müşterimize günlük olarak rapor sunuyoruz. Tüm müşterimize işi teslim ettikten sonra da İEG Design’dan bir hediye ediyoruz.

5. Pandemiden Sonra Sektörünüzde Değişen Talepler Neler Oldu, Bu İhtiyaçlara Nasıl Cevap Veriyorsunuz

Dünyayı etkisini altına alan pandemi sürecinde öncelikle tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Tüm insanlarmızın en kısa sürede sağlına kavuşması ve sevdikleri ile mutlu günler geçirmesini umut ediyorum. 

Pandemi ile başlayan süreç sektörümüzün yönünü ciddi manada değiştirdi. İnsanın doğasında bulunan temiz hava ve doğayla olma isteği kaçınılmaz oldu. Bu istek doğrultusunda Artık Yüksek katlı daireler yerini villalara bıraktı. Küçük bir bahçe aranır hale geldi. Bu doğrultuda İEG Mimarlık olarak Villa, hobi bahçesi ve havuz  projelerimize daha da ağırlık verdik. Çok kısa sürelerde villa,hobi bahçesi ve havuz projeleri teslim ettik. Villalarımızı 650.000 TL’den başlayan fiyatlar ile 2 ayda, hobi bahçelerimizi 85.000 TL’den başlayan fiyatlar ile 3 ila 4 haftada teslim ettik. Muğla, İzmir, Ankara, İstanbul ve Çorum illerinde hala devam etmekte olan villa projelerimiz bulunmaktadır. Ayrıca, kış aylarında özellikle yazlık bölgelerde bulunan konut tadilat projelerimiz büyük bir hızla devam etmektedir

6. İleriki süreçlerde firma olarak hedefleriniz nelerdir? 

Hedeflerimiz öncelikle Tüm Türkiye’de proje, uygulama ve tadilat konusunda hizmet almak isteyen müşterilerimize güven ilkesini ön plana koyarak ulaşmak ve sektörde oluşan oluşan güven problemini İEG Mimarlık Ailesi olarak kaldırmak istiyoruz.

Ayrıca sadece İEG Mimarlık olarak sadece Türkiye’de değil yurt dışında da büyük projelere imza atıyoruz. Şu Anda Kazakistan ve Fransa’da devam etmekte olan şantiyelerimiz bulunmaktadır. Bunların haricinde 2021 yılı hedeflerimiz içerisinde başta Rusya ve Dubaiyi olmak üzere farklı ülkelere hizmet vermeyi hedefliyoruz. İEG Mimarlık Ailesi olarak amacımız Türkiye’de ve Yurtdışında büyüklü ve küçüklü tadilat, mimarlık, proje ve uygulama işlerine ulaşabilmek, tüm hizmet alanlarında müşteri memnuniyeti sağlayarak markamızı bir dünya markası haline getirebilmektir.

İEG Mimarlık olarak kısa bir süre önce ev dekorasyon ve mobilya tasarımı hizmeti veren İEG Design Firmamızı bünyemize ekledik. 2021 hedeflerimizde firmamıza lojistik hizmetini de ekleyerek büyümeye devam edeceğiz.

Son olarak söylemek isterim ki, İEG Mimarlık en küçük bir su tesisatı işinden, anahtar teslimi projeye, hiç bir işi birbirinden ayırmadan yapan, güven prensibi ve güler yüzlü ekibi ile fark yaratmaya devam edecektir.

admin